Jak wygląda badanie psychologiczne / psychotechniczne?

Po przyjściu do pracowni psychologicznej osoba badana zostaje zarejestrowana. Psycholog dobiera w zależności od celu badania, odpowiednie metody i zaczyna się badanie. Badanie psychologiczne dla kierowców zawodowych wygląda w następujący sposób: Kierowca wypełnia ankiety i kwestionariusze osobowości, następnie przechodzi do wykonywania testów sprawności umysłowej, przerzutności, podzielności i koncentracji uwagi. Kolejną częścią badania są testy aparaturowe: badanie czasu reakcji, badanie oceny prędkości, badanie koordynacji wzrokowo ruchowej. Po skończeniu badania psycholog oblicza wynik i wystawia orzeczenie.

Ile czasu trwa badanie?

Zależy to od rodzaju badania i osoby badanej. Klientom/pacjentom w dobrej kondycji badanie dla kierowcy zawodowego zajmuje około 60 minut. Wszystko zależy od celu badania, indywidualnych zdolności i uwarunkowań psychologicznych.

Czy można powtórzyć niezaliczone ćwiczenie?

Każda osoba ma możliwość poprawienia niezaliczonego testu.

Co ile lat wykonujemy badania psychologiczne?

Badania psychologiczne dla kierowców zawodowych, taksówkarzy, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, instruktorów, egzaminatorów oraz osób posiadających prawo jazdy kat C, CE, D, DE wykonywane są do 60 roku życia co 5 lat, a po 60 co 30 miesięcy

Co trzeba zrobić aby umówić się na badanie?

Należy zadzwonić pod numer 785-504-427 i umówić się na dogodny termin.